ЕВРОПСКИ ПРВАК ПАО НА УБУ

Уб, 11. фебруар 2015. у 22:07

Аутор: Бранко Матић

Србија- Италија  5:2 (1:0)

Спортска хала на Убу. Гледалаца: 600. Судије: Дамир Радовић, Владан Радуловић (Београд). Стрелци: 1:0 Перић у 17., 1:1 Фортин у 23., 2:1 Милосавац у 26., 2:2 Мерлим у 30., 3:2 Коцић у 31., 4:2 Симић у 38., 5:2 Коцић у 40. Нагомилавање прекршаја: Србија 7 (2-5), Италија 5 (0-5).

СРБИЈА: МОМЧИЛОВИЋ, ПЕРИЋ, РАКИЋ, КОЦИЋ, КОСТИЋ, Живановић, Милосавац, Матијевић, Симић, Пршић, Лазић, Радин, Алексић, Антонић

ИТАЛИЈА: МИАРЕЛИ, РОМАНО, ФОРТИНО, КАНАЛ, ЂАСОН, Ерцолези, Ћиманго, Скињина, Хонорио, Де Лука, Калдероли, Мерлим, Урио, Мамарела.

Чаробна представа на убском паркету! Момци Александра Ковачевића одушевили су препуну убску халу и на крају чак и убедљиво савладали европског првака! Тамнавска варошица је по први пут била домаћин међународне утакмице, а футсал-мајстори обе екипе учинили су да то буде спектакл високе класе који ће Убљани дуго памтити...

Почели су наши момци опрезно, а и како би другачије после "петарде" у СПЕНС-у. Ђасон је демонстрирао мајсторство у 6. минуту, али је пречка спасила  Момчиловића. Канал је у 11. минуту пропустио зицер са два метра, а онда се разбранио синоћ чудесни Немања Момчиловић. Одбранио је ногом Ђасону када су сви видели лопту у голу, а потом и сјајног Романа зауставио у ситуацији "један на један". Дале су одбране српског голмана крила његовим саиграчима, ослобађали су се постепено притиска, а онда је хала експлодирала- Перић је снажно шутирао са леве стране, а лопта закачила једног Италијана за вођство Србије у првом делу.

Ипак, магичном асистенцијом Хонориа, Фортину је остало само да убаци лопту у мрежу на старту другог полувремена. Нису клонули српски играчи, после корнера арбитри нису насели на традиционалну италијанску "падавицу", а Милосавац шаље "бомбу" под пречку Миарелија. Наставио је Момчиловић да чини чуда на голу, али му се лопта након удараца Канала са 9 метара некако измигољила у мрежу- 2:2.

Само седам секунди требало је Младену Коцићу да поново врати предност домаћину, а све до краја била је чаролија српске репрезентације. Фанатичном борбеношћу заустављали су нападе Италије и када су играли са голманом-играчем у пољу, а Милош Симић је успео да "украде" лопту за лагану егзекуцију. Да крај меча убска публика дочека у делиријуму, побринуо се Младен Коцић- повукао је контру и мајсторским лобом поставио нестварних 5:2 за Србију.

Уб је био прави домаћин спектакла, Душану Савићу, најзаслужнијем што је футсал европске класе игран у Тамнави, се пригодним поклоном захвалио председник Дарко Глишић, а феноменалним навијањем убска публика је навела челнике ФСС да озбиљно размишљају о наредној посети убској хали...